Кошик
153 відгуки
Дуже економний карбоновий обігрівач (всього 400 Вт)!Хочу Обігрівач!
Дрібний та крупний опт!
Контакти
+38067471-00-13
Київстар
+38095590-85-96
МТС (Водафон)
+38093539-18-79
Лайф
+38047255-28-83
факс
ТЕКС-МАСТЕР
Ірина, Віталія, Станіслав
УкраїнаЧеркаська областьЧеркасивул.Смілянська, 173/1
Мапа
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380
67
471-00-13
+380
95
590-85-96
+380
93
539-18-79
Правила роботи з пестицидами

Правила роботи з пестицидами

Техніка безпеки при роботі з пестицидами

З метою запобігання отруєнь при роботі з хімічними препаратами , а також накопичення залишкових кількостей препаратів в продуктах харчування та кормах, забруднення водойм, повітря та ґрунтів населених пунктів, необхідно суворо дотримуватися заходів безпеки, зазначених в Державних санітарних правилах і нормах «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ДСП 8.8.1.2.001-98 від 03.08.1998.

Пестициди – хімічні сполуки, які пригнічують  розвиток  певної групи рослин або інших шкідливих організмів, не завдаючи особливої шкоди корисним культурам.

  В залежності від цілей і напрямку використання пестициди ділять на слідуючи основні групи:

 • гербіциди – для боротьби із бур’янами;
 • десиканти – для висушування рослин;
 • зооциди або родентициди –для боротьби із гризунами;
 • інсектициди – для боротьби з комахами;
 • фунгіциди –для боротьби із хворобами рослин.

           В залежності від ступеня загрози (токсичність при потраплянні в шлунок) пестициди діляться на наступні групи хімічної класифікації:

 • сильно діючі отруйні речовини – ЛД – 50 мг/кг;
 • високотоксичні – ЛД – 50-200 мг/кг;
 • середньої токсичності – ЛД – 200-1000 мг/кг
 • малотоксичні – ЛД – 1000 мг/кг.

Відповідальність по техніці безпеки та охороні праці при роботі з пестицидами покладається на керівників господарств і організацій, які виконують їх. В підприємствах наказом повинна бути  призначена людина, відповідальна за  проведення робіт по хімічному захисту рослин.

Особи, які виконують роботи з пестицидами (постійно чи тимчасово), із яких формують спеціалізовані бригади чи ланки, щорічно в обов’язковому порядку проходять медичний  огляд, навчання по техніці безпеки при виконанні робіт, пов’язаних з пестицидами та інструктаж по техніці безпеки перед початком роботи з реєстрацією  в спеціальному журналі.

         Керівник робіт повинен ознайомити осіб, які працюють з пестицидами, з характеристикою пестициду, особливостями його дії на організм людини, заходи безпеки, виробничої та особистої гігієни, проінструктувати по техніці безпеки і правилах пожежної безпеки, ознайомити з заходами надання першої долікарняної допомоги у випадках отруєння пестицидами.

         До роботи з пестицидами не допускаються особи, яким не виповнилось 18 років, вагітні жінки та годувальниці, а також особи, які мають медичне протипоказання.

         Тривалість робочого дня при роботі з високотоксичними пестицидами – 4 години, з іншими – 6 годин.

Підприємство, яке відповідає за проведення робіт, забезпечує всіх осіб, які працюють з пестицидами, засобами індивідуального захисту та аптечками, необхідними для надання першої долікарняної допомоги при отруєнні.

      Працюючі  повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами  та особистої гігієни. Під час роботи забороняється приймати їжу, пити, курити, знімати засоби індивідуального захисту, це дозволяється тільки під час відпочинку на спеціально обладнаному майданчику після ретельного миття рук, порожнини рота та носа.

Обробки посівів пестицидами проводять в рекомендовані строки. Особливо суворо потрібно дотримуватись строків останніх обробок перед збором врожаю, які вказані у «Переліку пестицидів….». В усіх випадках застосування пестицидів необхідно брати до уваги біологічні фази розвитку культури та шкідників, вибирати  найбільш оптимальні строки.

Всі хімічні обробки посівів,  багаторічних насаджень та сільськогосподарських угідь обов’язково повинні реєструватись в шнуровій книзі  застосування отрутохімікатів.

Попередньо, але не менш ніж за 2 доби перед початком проведення кожної, зокрема хімічної, обробки адміністрація господарства чи організації, які збираються проводити хімічні обробки, повинна повідомляти  в радіусі      10 кілометрів сільські ради та всіх власників пасік письмовим повідомленням, а також по радіо, через місцеву печать про характер міроприємств із вказуванням:

 • точного часу обробітку;
 • території та культури, які будуть оброблятись;
 • назва препарату, форми і методи їх застосування;
 • строк, на який потрібно прибирати пасіку від місць обробки чи ізолювати бджіл в гнізді.

В цілях охорони бджіл від дії пестицидів обробіток ділянок потрібно проводити в пізні часи шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивезти не менше ніж на 5 км від оброблюваних ділянок, або ізолювати бджіл на строк указаний у вимогах. Забороняється проводити хімічні обробки садів при наявності в них квітучих рослин, а с/г культур в період цвітіння. 

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові і вечірні години. В похмурі і прохолодні дні проведення захисних робіт допускається, але в денні години.

Санітарно – захисна зона при роботі з пестицидами повинна бути при наземному обприскуванні не менше 300 метрів, при авіаційному – 1000 метрів. Забороняється також авіаобприскування рослин в радіусі менше 1 км від населених пунктів і тваринницьких ферм, а також в радіусі 2 км від водоймищ рибогосподарського використання. Обприскування с/г культур біля населених пунктів слід проводити при напрямку вітру протилежному населеним пунктам.

Особи, які займаються приготуванням робочих розчинів, заправкою обладнання та застосуванням препаратів повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту: респіраторами РУ – 60м патрон А або РПГ – 67-А, захисними окулярами типу ПО – 3, ПО – 2 або «моноблок», комбінезон з кислостійким насиченням або плівковим покриттям, фартухами з прогумованої тканини або поліхлорвініла, нарукавниками, гумовими чоботами (ГОСТ 5375/79, СТ. СЗВ 3953-82 або ГОСТ 12265, модель 154 ФЗТ), гумовими рукавичками (ГОСТ 38106356). Всі роботи із застосуванням препаратів необхідно проводити під керівництвом спеціаліста із захисту рослин. Особи, працюючі із препаратами, повинні суворо дотримуватися правил особистої гігієни. 

Під час проведення робіт забороняється приймати їжу, пити та палити. Після зняття спецодягу необхідно ретельно вимити з милом руки та обличчя. Тривалість роботи з препаратом не повинна перевищувати 6 годин. Після роботи з препаратами необхідно прийняти душ.

ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНЕШКОДЖЕННЯ ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ ТА ЗНИЩЕННЯ ТАРИ:

Проводиться у встановленому порядку згідно з чинним законодавством (Державні санітарні правила і норми «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ДСП 8.8.1.2.001-98 від 03.08.1998).

 • Після проведення робіт по приготуванню робочих розчинів і обробки проводять знешкодження спецодягу та апаратури.
 • Тара з-під препарату підлягає спалюванню.
 • Спецодяг замочують у мильно-содовому розчині впродовж 6-8 годин, після чого перуть в гарячому розчині. Знешкодження спецодягу і обладнання проводиться на спеціально обладнаних майданчиках.
 • Промивні води зливають у спеціальну яму, глибиною не менше 1 м.
 • Всі заходи по знешкодженню слід проводити із застосуванням індивідуальних засобів захисту.
 • Спецодяг повинен зберігатися в спеціально відведеному приміщенні.
 • Не дозволяється залишати спецодяг в приміщеннях, де зберігаються пестициди.
 • Забороняється зберігати одяг, засоби індивідуального захисту в житлових чи призначених для відпочинку приміщеннях.
 • У разі розливу препарату зібрати його адсорбентом (пісок, тирса), забруднені шари ґрунту, видалити та захоронити в безпечному місці подалі від джерел водопостачання.
 • Забороняється зливати залишки препарату в каналізацію. Не допускати потрапляння у водойми залишків препарату, робочого розчину або тари.
 • Транспорт, апаратура, залишки препарату знезаражуються хлорним вапном, 10% розчином кальцинованої соди; тара – 5% розчином каустичної соди та утилізується в спеціально відведених для цього місцях згідно діючого законодавства.
 • Забороняється повторне використання тари.

 

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА:

 

Загальні рекомендації: 

Важливо якнайшвидше надати першу медичну допомогу!

Для одержання рекомендацій щодо лікування негайно зателефонуйте за номерами, що наведені нижче. 

Для уникнення ризиків для людини та довкілля слід дотримуватись інструкцій щодо використання, що наведені на етикетках!

В екстрених випадках телефонувати:

·         103 ― швидка медична допомога

·         +38  050 356-99-44 ―  Інститут гігієни та екології НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 • Осіб, у яких з’явилися перші ознаки нездужання (нудота, блювання, запаморочення, головний біль та ін.), слід негайно відсторонити від роботи, вивести із зони забруднення і застосувати заходи першої допомоги. Потерпілого необхідно звільнити від стискаючого дихання одягу.
 • У випадку відсутності небезпеки вдихання препарату або потрапляння на шкіру слід обережно зняти з потерпілого забруднений одяг і респіратор.
 • У разі потрапляння в органи дихання: виведіть постраждалого на чисте повітря. Якщо дихання нестабільне або припинилося, зробіть штучне дихання. Створіть постраждалому затишні умови. Негайно зверніться до лікаря.
 • У разі потрапляння препарату на шкіру: негайно зняти забруднений одяг, змити препарат струменем води або зняти ватою чи шматком тканини (не втираючи), а потім промити водою або слабким содовим розчином. Якщо симптоми отруєння не зникнуть, зверніться до лікаря.

 

 • Забруднений одяг перед повторним використанням слід випрати.
 • У разі потрапляння в очі необхідно негайно промити їх великою кількістю води або 2% розчину питної соди. Промийте також під повіками. Промивати слід протягом принаймні 15 хвилин. Зняти контактні лінзи.
 • У разі потрапляння препарату у шлунок необхідно негайно дати потерпілому випити декілька стаканів 0,1% розчину марганцевокислого калію слабо рожевого кольору, а потім шляхом подразнення задньої стінки гортані викликати блювання. Слід повторити процедуру декілька разів для повного видалення препарату із організму, після чого необхідно дати потерпілому випити стакан води, в якому розчинені 4-5 таблеток карболену чи активованого вугілля (2 столових ложки), після чого сольове проносне (20 г глауберової солі або сірчанокислої магнезії н ½ стакана води). 


ВАЖЛИВО! Не можна нічого вводити через рот потерпілому, який знаходиться у непритомному стані або викликати у нього блювоту. Після надання першої медичної допомоги потерпілого необхідно відвезти у лікарню. Надати лікареві тарну етикетку препарату, листок безпеки, каністру з препаратом. 

 **********************************************************************************************************

Російською мовою:

Напоминаем, что пестициды, применяемые для борьбы с вредителями и болезнями, очень вредны для человека. При неправильном обращении с ними могут быть сильные отравления.

 

 • Обрабатывать пестицидами на огородах можно только в безветренную погоду опрыскивателями или опылителями (ни в коем случае веником, мешковиной). Нельзя допускать к обработке растений препаратами беременных и кормящих женщин, подростков.
 • Во время работы запрещается принимать пищу и пить воду. После работы нужно сразу помыться с мылом и поменять одежду.
 • Нельзя применять пестициды на зеленных культурах (зеленом луке, салате и др. ).
 • Чтобы не потравить пчел, опрыскивать лучше в вечерние часы.
 • После обработки аппаратуру и тару для раствора хорошо моют раствором кальцинированной соды или известью. Оставшийся раствор и воду после мойки нужно вылить в отведенную для этого яму и засыпать землей.
 • Хранят пестициды и аппаратуру в специальном помещении под замком. Обязательно наличие этикеток.