Кошик
152 відгуки
Дуже економний карбоновий обігрівач (всього 400 Вт)!Хочу Обігрівач!
Дрібний та крупний опт!
Контакти
ТЕКС-МАСТЕРІрина, Віталія, Станіслав
УкраїнаЧеркаська областьЧеркасивул.Смілянська, 173/1
+38067471-00-13
Київстар
+38095590-85-96
МТС (Водафон)
+38093539-18-79
Лайф
+38047255-28-83
факс
Мапа
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380
67
471-00-13
+380
95
590-85-96
+380
93
539-18-79
Екологія саду та городу

Екологія саду та городу

Екологія саду та городу

Які засоби догляду за рослинами та засоби захисту рослин від шкідників та хвороб можна застосовувати для отримання екологічно-чистого врожаю?

Головною відмінністю овочів, фруктів та ягід, вирощених за принципами органічного землеробства, в тому, що не допускається застосування пестицидів та міндобрив. Вартість сертифікованих органічних продуктів на порядок вища за ціну звичайних.

 

ЧИ МОЖЛИВО ОБІЙТИСЬ БЕЗ ХІМІЇ?

При відмові від пестицидів та міндобрив слід мати на увазі те, що вони значно підвищують врожайність, лежкість та красу зовнішнього вигляду продукції. При цьому в разі появи небезпечної хвороби, чи шкідника рослин можна опинитись перед дилемою: застосувати "хімію", чи позбутися врожаю.   Тому, для органічного землеробства, бажано використовувати рослини з коротким періодом вегетації (ранні сорти і гібриди), а в садівництві - сорти і культури вирощування яких відповідають природним умовам регіону (районувані). Важливо також не загущати посадки рослин та дерев, щоб не підвищувати ризик виникнення хвороб та масової появи шкідників.
 

БІОПРЕПАРАТИ ВІД ШКІДНИКІВ.

  Існує три типи біопрепаратів від шкідників:
  1. виготовлені з використанням грибів-антагоністів,
  2. виготовлені з використанням вірусів,
  3. виготовлені з використанням бактерій.

Більшість подібних засобів не шкідливі для домашніх тварин, бджіл та людей, але, все-таки, краще використовувати елементарні прийоми захисту (маска, перчатки) під час обробки рослин біопрепаратами.  

Грибні біоінсектициди - це суспензія зі спорами гриба, який проростаючи в кишківнику шкідника викликає його загибель. Серед дієвих прикладів таких препаратів можна назвати Фітоверм і Актофіт.   Для обробки від лускокрилих (в т.ч. від колораду, квіткоїду та довгоносика), тлі, совки, шовкопряду, мініруючої молі, листокруток, плодожерки та кліща - Актофіт. Для обробки від кліщів, тлі, білокрилки, совки, плодожерки, пилильщика, листокрутки, колораду - Фітоверм.   При обробці грибними біопрепаратами важливо захищати органи дихання і руки. Під час зберігання сам розчин з біопрепаратом - захищати від прямого сонячного проміння. Зберігати біопрепарати в підвалі, чи в холодильнику при температурі 0 - +2С. Застосовують грибні біопрепарати в момент появи личинок шкідників, а потім повторюють через кожні 5-7 днів. Перед застосуванням грибних біопрепаратів не лишнім буде обприскування рослин водою (або обробляти після дощу).  

Вірусні біоінсектициди діють за рахунок вірусів, які заражають шкідників. Всього в Україні існує близько 20-ти подібних засобів, назва котрих містить слово "Вірин-" та назву шкідника, проти якого рекомендований біоінсектицид. Основним мінусом вірусних препаратів є вузький спектр дії. Вони знешкоджують лише один вид шкідників, або, в кращому випадку, декілька близькорідних. До того ж вони ефективні лише від личинок молодших поколінь. Обприскувати такими препаратами можна лише ввечері, або в пасмурну погоду.  

Бактеріальні інсектициди готуються на основі бактерій і виробляються у вигляді порошку, котрий зберігається до 1,5 року. Найбільш популярними є Бітоксибацилін (від колорадського жука та основного спектру шкідників) і Лепідоцид (від гусені та всіх лускокрилих). Робочий розчин (тобто розведений препарат у воді) таких біопрепаратів зберігається не більше 2-ох годин. Обробку рослин здійснюють при температурі не нижче +13С. Вживати в їжу врожай можна вже через 1 добу.    

 

БІОПРЕПАРАТИ ВІД ХВОРОБ.  

Всі біофунгіциди поділяють на три групи:

  1. виготовлені з використанням грибів-антагоністів,
  2. виготовлені з використанням бактерій,
  3. виготовлені на основі антисептиків.

На основі грибів виготовлені такі біопрепарати, як Триходермін (від кореневих та плодових гнилей), Гаубсин (пригнічує 95% грибних хвороб, а також бактеріальні та вірусні інфекції), Фітоцид (від парші, фітофторозу, чорної ніжки, кореневих гнилей, борошнистої роси, іржі, сажки, фузаріозу, септоріозу), Фітохелп (від грибкових та бактеріальних хвороб, також мікроорганізми виробляють фітогормони росту, вітаміни, мікроелементи, макроелементи), Мікохелп (кореневі гнилі, чорна ніжка, альтернаріоз, фітофтороз, ризоктоніоз, септоріоз, фузаріоз, бактеріоз).   Для ефективності таких біопрепаратів обовязковою є відсутність прямого сонячного проміння (тобто обробляти рослини слід після заходу сонця) і температура +24 - +26С.  

Бактеріальні біофунгіциди можна поділити на 2 види. Одні вносяться в грунт, а іншими обприскують рослини протягом вегетації. Такі препарати виділяють антибіотики, що знищують патогенні гриби. Діючою речовиною є жива культура бактерій. До таких відносяться Фітодоктор (лікує фітофтору та багато інших хвороб), Фітоспорін-М (профілактика фітофтори, кореневих гнилей, парші, чорної ножки борошнистої роси та багато інших хвороб) і Вітамінка (від кореневих гнилей, бактеріального раку, плісняви; містить додатково добриво, вкорінювач, антистресант, стимулятор росту).  

Засоби з антисептичною дією виділяють в окрему групу. Наприклад, для обпудрювання рослин, обкурювання підвалів, погребів і теплиць - застосовують мелену сірку. Зазвичай її застосовують з тальком, або з вапном (1:1). Проти борошнистої роси застосовують колоїдну сірку, наприклад Провентус (Україна), Тіовіт Джет (Швейцарія). Для дезінфекції погребів, підвалів і теплиць – застосовують сірчані шашки Вулкан (Україна).   Крім сірки застосовують також інші суміші на основі рослин, чи живих організмів, що містять антибіотики, або антисептики. Наприклад, відвари часнику й цибулі часто використовують від борошнистої роси. А відвари із хітину раків, крабів, креветок - використовують проти нематод, грибкових захворювань і кореневих гнилей. Їх вносять у вигляді підкормок під корінь з інтервалом 14-15 днів.    

 

ЗАСОБИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ГРУНТУ.  

До того, як відмовитись від хімії необхідно розуміти, що біопрепарати мають свої недоліки. Діють вони повільніше, використання їх дорожче і менш ефективне. Тому при вирощуванні екологічно-чистої продукції важливим є комплексний підхід, що забезпечує оптимальні умови для розвитку рослин.  

Важливим принципом органічного землеробства є обовязковість застосування біодобрив, компостування та мульчування (перегній, компост, листя, солома, зкошена трава). Справа в тому, що найцінніша частина органічної речовини грунту - гумус - засвоюється лише після того, як мікрофлора переробить його в доступні для засвоєння рослинами форми. Для поповнення запасів гумусу використовують біопрепарати на основі ефективних мікроорганізмів. Це Ем-речовини, які виготовляються у вигляді концентратів з поживним середовищем (Байкал-Ем, Фітоспорін, Вітамінка, Мікохелп). Вони сприяють швидкому розкладанню перегною і переробляють його поживні речовини на такі, що легко засвоюються рослинами. В результаті покращується пористість, аерація та інші корисні властивості грунту.

 

При компостуванні в органічній масі підвищується вміст доступних для рослин елементів живлення (азоту, фосфору, калію тощо), знешкоджуються патогенні мікроорганізми та гельмінти, зменшується кількість целюлози, геміцелюлози та пектину (викликають перехід розчинних форм азоту та фосфору в органічні форми, які менше засвоюються рослинами). Для приготування компосту рекомендуємо спеціальні для такої процедури біопрепарати: Силушка Компост, Унікал, Комплезим К. Для виготовлення компосту використовують відходи рослинництва (бур'ян, листя, зіпсовані овочі та фрукти), а також фекалії тварин, деякі види сміття, відходи м'ясного виробництва тощо. Компост використовують як добриво під будь-які види сільськогосподарських рослин у розрахунку 15 — 40 т/га. Він поліпшує структуру грунту, а також сприяє розмноженню дощових червів, діяльність яких дуже корисна для рослин. Утилізація органічних речовин шляхом компостування не забруднює навколишнє середовище.

  Цінним замінником перегною в наші дні є біодобриво "Агровіт-Кор". Воно в 100 разів ефективніше перегною (10кг біодобрива = 1000кг гною) та в 3-5 разів ефективніше міндобрив. При цьому "Агровіт-Кор" не містить патогенів хвороб, не містить личинок/яєць шкідників та не містить насіння бурянів, на відміну від перегною. Біодобриво підвищує врожайність на 40-70%, а його дія на рослини і на грунт триватиме 3 роки.      

Звертаємо Вашу увагу, що дуже важливим фактором ефективності біопрепаратів є УМОВИ ЇХ ЗБЕРІГАННЯ. Наше підприємство серйозно підходить до цього питання: в кожному складському приміщенні для зберігання біопрепаратів спеціальний працівник з допомогою термометра постійно контролює температуру повітря, щоб забезпечити Вас біопрепаратами із збереженими властивостями.  

Саме тому рекомендуємо Вам купувати біопрепарати в нас!  

                                       

 

Попередні статті