Кошик
152 відгуки
Дуже економний карбоновий обігрівач (всього 400 Вт)!Хочу Обігрівач!
Дрібний та крупний опт!
Контакти
ТЕКС-МАСТЕРІрина, Віталія, Станіслав
УкраїнаЧеркаська областьЧеркасивул.Смілянська, 173/1
+38067471-00-13
Київстар
+38095590-85-96
МТС (Водафон)
+38093539-18-79
Лайф
+38047255-28-83
факс
Мапа
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380
67
471-00-13
+380
95
590-85-96
+380
93
539-18-79
Зелені процедури – догляд за газоном

Зелені процедури – догляд за газоном

Зелені процедури – догляд за газоном

Щоб Ваш газон був гарним і здоровим – за ним потрібен догляд. Газонну траву потрібно, як мінімум, регулярно косити, поливати і удобрювати. Дізнайтесь із нашої статті як це правильно слід робити.

Хоча красивий смарагдовий газон в багатьох асоціюється із відпочинком, його створення і підтримка в нормальному стані потребує чималих зусиль. Щоб полегшити догляд за газоном, потрібно всі роботи на ньому виконувати вчасно і регулярно.

 

З даної статті Ви дізнаєтесь, які процедури необхідні вашому газону для підтримки його зовнішнього вигляду.

  

 

СТРИЖКА

 • Стрижку газонної трави здійснюють з весни і до осінніх холодів.
 • Кожну наступну стрижку газону слід робити перпендикулярно попередній, щоб не залишались характерні сліди від газонокосилки.
 • Не можна косити відразу після внесення добрив, або мокру траву.
 • Якщо косарка не має функції мульчування (подрібнення скошених решток), зрізану траву обов’язково слід прибрати, інакше вона загниє.
 • Мінімальна висота трави після скошення має бути 3,5-5см., а в спеку залишають висоту трави 5-6см, щоб рослини не засохли.
 • Останнє скошування (кінець жовтня-початок листопаду) роблять так, щоб трава встигла вирости мінімум до 6-8см, а оптимально для зимівлі – до 10-12см.

 

Окрім естетичних цілей, стрижка газону має практичне значення: при частому скошуванні бур’яни слабшають і витісняються травою.

Перша стрижка газону проводиться при висоті травинок 10см. При цьому акуратно підрізають 2см від верхівки трави, попередньо переконавшись в якісній заточці ножів косарки.

При кожній наступній стрижці можна ножі опускати нижче, але не більше, ніж на 1/3 висоти трави, бо, інакше, вона буде слабшати. Оптимальною висота трави перед косінням має бути 10-12см.

 

Техніка для стрижки газонів

При виборі інструментів для догляду за газоном звертають увагу на площу і рельєф території.

 1. Якщо Ваш газон розміщений на похилих пагорбах, а серед газонної трави трапляються рослини із жорсткими і засохлими стеблами – застосовуйте тільки мотокосу (бензинову, або електричну).
 2. Якщо ділянка відносно рівна, має площу до 400м.кв. і є доступ до джерела електричного струму – варто придбати електричну колісну газонокосарку.
 3. Якщо територія газону велика (більше 500м.кв.), розміщена на рівній ділянці (без великих пагорбів) і є проблеми з мережею електропостачання – варто обрати бензинову газонокосарку.

 

Ми Вам рекомендуємо використовувати тільки якісну та надійну техніку торгової марки Штига.

Stiga  - це преміум бренд, швецька компанія з довгою історією, надійною технікою та відмінною репутацією.

Вся техніка має офіційну гарантію від виробника.Ремонт, обслуговування та заміна деталей обладнання відбуваються в сервісному центрі м.Київ.

 

ПОЛИВ

 • Газон необхідно поливати, як мінімум, після кожної стрижки.
 • Температура поливної води має бути не нижче +10 градусів по Цельсію.
 • Середня норма поливу 10-20л/м.кв.

 

Правильний полив газону має бути рівномірним і забезпечувати однакову оптимальну вологість по всій ділянці газону. Системи автоматичного поливу (дощування) значно полегшують таке завдання.

Кратність поливу на глинистих грунтах – достатня один раз на тиждень, а на супісках – вдвічі частіше і меншою кількістю води.

Поливають газон попередньо підігрітою водою від +10 градусів по Цельсію. Дану процедуру проводять вранці до 8:00 години, або ввечері після 20:00. Вдень поливати не можна, бо сонячні промені, переломлюючись в краплинах, наче в лінзах, можуть завдати шкоду траві.  

 

 

ПРОПОЛКА

Прополку газону від бур’янів здійснюють тільки вручну, висмикуючи з коренем кожен росток. Робити це слід по сухій траві, щоб грунт не прилипав до ніг. Видаляти бур’яни бажано якомога молодшими, бо великі кущі бур’янів при висмикуванні пошкодять цілісність газону.

 

Рекомендуємо Вам використовувати для даної процедури спеціальний ручний інструмент – Кореневидалювач.

 

Для боротьби з бурянами на газоні також можна використовувати хімічні гербіциди, наприклад АСТЕРА.

 

 

УДОБРЮВАННЯ

В період інтенсивного росту газону необхідно 1-2 рази в місяць удобрювати його комплексними спеціальними для газону добривами, наприклад, «Зелений Гай - Газон».

В осінній період (добриво "Зелений гай - осінь") удобрюйте не частіше 1 разу на місяць спеціальним осіннім добривом з високим вмістом калію і фосфору, яке допоможе Вашому газону краще перезимувати.

Вносити добрива необхідно рівномірно, інакше на газоні можуть з’явитись коричневі плями.

 

     

АЕРАЦІЯ

 • Частота аерації – 1 раз в місяць (після кожного 3-4 підстригання трави).
 • Аерацію проводять перед удобренням газону.
 • Проколи газону роблять на глибину 5-10см.
 • Не можна проводити аерацію по дуже вологій, або по дуже сухій землі.

 

Час від часу газонну траву слід «омолоджувати», інакше вона втратить пишність та свіжість.

Під час росту трави на поверхні грунту накопичується мох, залишки трави, пил. Такий прошарок заважає проникненню в грунт повітря і води. В результаті газон не отримує необхідних поживних речовин, починає жовтіти, хворіти і в’янути.

Щоб очистити поверхню грунту під газоном і забезпечити коріння трави повітрям, водою, добривами – роблять аерацію газону, тобто згрібають грабельками рослинні рештки на газоні, а потім рівномірно проколюють дерновий прошарок газону по всій площі. Проколи газону роблять на глибину 5-10см з допомогою звичайних вил, або механічними аераторами, котрі одягаються на взуття. На великих площах для цього використовують електричні, або бензинові механізми.

 

   

СКАРИФІКАЦІЯ

Більш ефективною за аерацію є скарифікація – це рівномірне розрізання грунту металевими ножами (з допомогою вертикуттера).

 • Скарифікація робиться для стимуляції росту трави і для збільшення її щільності.
 • Проводять 2 рази в рік (весна і кінець літа).

 

   

ПІСКУВАННЯ, ЗЕМЛЮВАННЯ, ВАПНУВННЯ

 • Виконують для підготовки газону до зими (вересень-жовтень).
 • Виконують для відновлення газону після зимівлі (в квітні).

Піскування дуже корисне для старих, рідких газонів і необхідне для газону на спортивних площадках.

На поверхню газону насипають дуже тонкий шар (2-3мм) піску, грунту, або їх суміші.

Інколи при піскуванні добавляють садове вапно, щоб понизити кислотність грунту, адже газонна трава може погано рости через підвищену кислотність. Для цього кожні 2-3 роки перевіряють кислотність грунту під газоном і, в разі потреби, вносять вапно з розрахунку 100-200г/м.кв.

 

Бажаємо Вам мати гарний і густий газон!

Сподіваємось, наша стаття в цьому Вам допоможе!

Попередні статті