Кошик
161 відгук
Зітка затіняюча від сонця до 75%Хочу притінення!
Дрібний та крупний опт!
Контакти
ТЕКС-МАСТЕРІрина, Віталія, Станіслав
УкраїнаЧеркаська областьЧеркасивул.Смілянська, 173/118008
+38067471-00-13
Київстар
+38095590-85-96
МТС (Водафон)
+38093539-18-79
Лайф
+38047255-28-83
факс
Мапа
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380
67
471-00-13
+380
95
590-85-96
+380
93
539-18-79
Сидерати - доступне та ефективне біо-добриво

Сидерати - доступне та ефективне біо-добриво

Сидерати - доступне та ефективне біо-добриво

Стаття відповість на такі питання: Як повернути ґрунту поживні речовини природним способом? Які є сидерати? Поширені помилки, повязані із застосуванням сидератів?

Повернути ґрунту поживні речовини, що були використані вирощеними культурами, допомагають добрива.

Найпростіший, найбільш економічний, екологічно чистий, «природний» спосіб – це використання сидератів, тобто рослин, які швидко формують зелену масу і які вирощуються не «для їжі», а спеціально для відновлення ґрунту.

 

Популярні сидерати: 

фацелія, люпин, гречка, чорнобривці, конюшина, ріпак, соняшник, жито, овес, горох, суріпиця, редька, гірчиця, люцерна, вика.

Переваги сидератів:


Розпушення ґрунту. Соняшник, редька олійна, люпин своїм корінням добре рихлять нижні шари ґрунту, полегшуючи доступ для повітря і вологи (особливо корисно на важких ущільнених ґрунтах), що створює нормальні умови для розвитку основних культур, а після відмирання вони створюють пористу структуру, покращуючи водоутримуючу здатність ґрунту.

Придушення шкідників. Чорнобривці, олійна редька, жовта гірчиця активно пригнічують нематод - крихітних черв'яків, які проникають в корені і руйнують їх оболонку, відкриваючи шлях для грибків, бактерій і вірусів. А алкалоїдний - «синій» - люпин виділяє в ґрунт речовини, отруйні для колорадського жука, хруща, дротяника та інших шкідників.

Насичення ґрунту азотом. Бобові (горох, квасоля, вика, конюшина, люпин) містять на своїх коріннях колонії бактерій - азотофіксаторів - і сильно збагачують ґрунт азотом. Три врожаї бобових сидератів - те саме, що повна доза гною. Їх добре висівати перед посадкою листових і зеленних культур, які сильно виснажують ґрунт.

Захист ґрунту від ерозії. Рослини-сидерати своїм сильним корінням утримують ґрунтові частки на схилах, запобігаючи тим самим вимиванню і вивітрюванню поживних речовин із ґрунту. А при суцільному посіві в жаркий літній час не дають землі перегріватися, зберігаючи її у вологому і прохолодному стані. Залишені на зиму сидерати затримують сніг, що сприяє меншому промерзанню ґрунту і насиченню його вологою.

Відновлення гумусу. Якщо ґрунт сильно виснажений і низькородючий, то сидерати слід вирощувати на всій площі ділянки весь  садово-городній сезон - з ранньої весни до пізньої осені та зими, і наступної весни, зрізуючи одні й відразу ж висіваючи наступні, щоб максимально наповнити ґрунт поживними речовинами. Якщо ж родючість ґрунту знаходиться на середньому і високому рівнях, то зелені добрива можуть висіватися до або після основної культури або ж у змішаних посадках - на одній ділянці одночасно вирощують і основну культуру і сидерати (в одній грядці, грядка через грядку).

Придушення бур'янів. Рослини-сидерати дуже швидко розвивають густу зелену масу, не даючи шансу для зростання бур'янів між ними. Особливо такою властивістю виділяються гірчиця і фацелія. Посадки люпину або чорнобривців, які проростають не так швидко, до утворення щільної зеленої маси слід прополювати.

Залучення бджіл. Такі рослини як соняшник, чорнобривці, календула, вика та особливо фацелія є прекрасними медоносами і підходять для змішаних посадок. Вони привертають у сад не тільки бджіл, але й інших корисних комах, забезпечуючи тим самим запилення плодових культур.

Технологія застосування сидератів:Більшість сидератів можна вирощувати протягом усього сезону. Після досягнення максимальної висоти, але перед цвітінням, їх скошують, неглибоко заорюють або ж підрізають за рівнем ґрунту і залишають на грядці. При бажанні і достатній для повторного росту кількості вологи можна отримати кілька врожаїв зеленої маси з одного посіву.

Після збирання врожаю плодових культур на спорожнілих грядках рекомендується висівати озимі сидерати, як, наприклад, жито, ріпак або вику волохату. Вони добре переносять низькі температури і високу вологість, захищаючи при цьому ґрунт від несприятливих погодних умов. Навесні, перед посівом основних культур, озимі сидерати неглибоко заорюють або ж підрізають за рівнем ґрунту і залишають на грядці. Однорічні  незимостійкі сидерати при перших заморозках відмирають, покриваючи ґрунт захисним шаром.

 

Поширені помилки при застосування сидератів:Спільне розміщення сидеральних і основних культур, що належать до одного сімейства. Наприклад: капусту, редис, крес-салат з гірчицею, редькою маслянистою і яровим ріпаком. Всі вони відносяться до сімейства хрестоцвітих, уражаються одними і тими ж захворюваннями та шкідниками. Спільні посадки ведуть до їх накопичення.

Пізнє скошування. Призводить до формування потужного задерев'янілого стебла і кореневої системи, які занадто повільно розкладаються, а також до визрівання насіння, яке активно засмічує ділянку.

Неправильний вибір сидератів. Одні сидерати добре ростуть на найбідніших ґрунтах (жито), іншим (фацелія) потрібно більш високу родючість і достатня кількість вологи, хоча б на початку росту.

Відсутність методу сівозміни. Немає такої сидеральної культури, яка була б здатна забезпечити ґрунт і рослини всім необхідним.

 

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР - ПРИРОДНЕ "ДОБРИВО-СИДЕРАТ"  

ВИРІШИТЬ ПИТАННЯ ІЗ БУР"ЯНАМИ, ШКІДНИКАМИ, ХВОРОБАМИ РОСЛИН ТА ПОКРАЩИТЬ СТРУКТУРУ ГРУНТУ НА ВАШИХ ГРЯДКАХ.

 

КУПУЙТЕ ЯКІСНЕ НАСІННЯ СЕДЕРАТИВНИХ КУЛЬТУР У НАС!

ТИСНІТЬ ТУТ

Попередні статті